Główna

Główna

Nogi podporowe do naczep i przyczep

Kategoria: Root Data: Komentarze: 0

Nogi podporowe do naczep i przyczep dyszlowych. Nogi podporowe JOST, Haacon, najlepsi producenci z szeroką gamą części i elementów do naprawy. Podpora przyczepy tandem do dyszla.

Nogi podporowe do naczep i przyczep: rodzaje, producenci, jaką podporę wybrać.

Nogi podporowe do naczep i przyczep to kluczowe elementy zapewniające stabilność podczas załadunku i rozładunku towarów. Wybór odpowiednich nóg podporowych może znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo i efektywność operacji transportowych. W tym artykule omówimy różne rodzaje nóg podporowych, przedstawimy czołowych producentów oraz pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania dla Twojej floty.

Rodzaje nóg podporowych do naczep i przyczep, stalowe, aluminiowe.

Nogi podporowe dzielą się na kilka głównych typów, które różnią się konstrukcją i sposobem działania:

 1. Nogi podporowe mechaniczne: Są to najpopularniejsze nogi podporowe, które działają na zasadzie przekładni ślimakowej. Umożliwiają ręczne podnoszenie i opuszczanie naczepy. Są niezawodne i łatwe w obsłudze, ale wymagają siły fizycznej.

 2. Nogi podporowe hydrauliczne: Te nogi wykorzystują system hydrauliczny do podnoszenia i opuszczania naczepy. Są bardziej zaawansowane technologicznie, zapewniają większy komfort pracy i szybkie operacje, jednak ich koszt jest wyższy niż nóg mechanicznych.

 3. Nogi podporowe elektryczne: Nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na automatyczne podnoszenie i opuszczanie naczepy za pomocą elektrycznego napędu. Są najbardziej komfortowe w użyciu, ale także najdroższe.

 4. Nogi podporowe stalowe: Charakteryzują się wysoką odpornością na podnoszenie i obciążenie statyczne z możliwością podnoszenia naczepy lub przyczepy, która jest odpięta od pojazdu, dzięki przekładni. Charakteryzują się również wyższą wagą ok. 90kg za komplet względem nóg aluminiowych ok. 40kg.

 5. Nogi podporowe aluminiowe swoją zaletę znajdują w lekkości, ponieważ komplet nóg waży ok. 40kg natomiast nie mają mechanizmu korbowego do podnoszenia więc do postawienia na podłożu oraz schowania podpór naczepa musi być podpięta do auta.

nogi podporowe 1

Najwięksi producenci nóg podporowych do naczep i przyczep, JOST, Haacon, BPW, SAF Holland

JOST

JOST to niemiecki producent z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży. Firma specjalizuje się w produkcji systemów dla pojazdów użytkowych, w tym nóg podporowych do naczep. Produkty JOST charakteryzują się wysoką jakością, niezawodnością oraz innowacyjnością. Ich nogi podporowe są łatwe w obsłudze, trwałe i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Popularne modele nóg podporowych JOST:

 • Modul B: Mechaniczne nogi podporowe z łatwym w obsłudze mechanizmem podnoszenia.

 • Modul C: Wzmocniona wersja nóg mechanicznych, idealna do cięższych zastosowań.

Haacon

Haacon to kolejny czołowy producent, który oferuje szeroką gamę nóg podporowych do naczep i przyczep. Firma jest znana z innowacyjnych rozwiązań oraz wysokiej jakości swoich produktów. Nogi podporowe Haacon są projektowane z myślą o długowieczności i efektywności.

Popularne modele nóg podporowych Haacon:

 • S-seria: Solidne i wytrzymałe nogi podporowe mechaniczne.

 • Hydrauliczne nogi HT: Zapewniają szybkie i łatwe podnoszenie oraz opuszczanie naczepy.

BPW Bergische Achsen

BPW Bergische Achsen to renomowany producent komponentów do pojazdów użytkowych, w tym nóg podporowych do naczep i przyczep. Firma oferuje szeroki asortyment produktów, które łączą innowacyjność z trwałością.

Popularne modele nóg podporowych BPW:

 • Eco Vision: Mechaniczne nogi podporowe, które charakteryzują się niską masą własną i wysoką wytrzymałością.

 • Eco Air: Nowoczesne nogi podporowe z systemem pneumatycznym, zapewniające szybkie i efektywne operacje.

nogi podporowe części

Rodzaje stóp w nogach podporowych

Do nóg podporowych możemy dobrać szeroką gamę części do naprawy, akcesoriów takich jak korba oraz wałek łączący, ale również stopy. Wyróżniamy nogi typu S, A, T, TC każda z nich różni się budową i może być zastosowana do innego podłoża.

Jak wybrać odpowiednie nogi podporowe?

Wybierając nogi podporowe do naczep i przyczep, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 1. Rodzaj operacji: Czy potrzebujesz nóg mechanicznych, hydraulicznych czy elektrycznych? Wybór zależy od częstotliwości użycia oraz budżetu.

 2. Nośność: Upewnij się, że nogi podporowe mają odpowiednią nośność, dostosowaną do wagi Twojej naczepy.

 3. Łatwość obsługi: Wybierz model, który jest łatwy w obsłudze i zapewnia komfort pracy.

Wsparcie naczepy, przyczepy podczas załadunku

Wybór odpowiednich nóg podporowych do naczep i przyczep jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i efektywności operacji transportowych. Niezależnie od tego, czy preferujesz nogi mechaniczne, hydrauliczne czy elektryczne, producenci tacy jak JOST, Haacon i BPW, SAF, Sauer oferują szeroką gamę wysokiej jakości produktów, które spełnią Twoje oczekiwania. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na nośność, rodzaj operacji i łatwość obsługi, aby dokonać najlepszego wyboru dla swojej floty.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich nóg podporowych, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów. Chętnie doradzimy i pomożemy znaleźć idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb!

Komentarze

Zostaw swój komentarz